טכניון – מרכז הידע לחדשנות

על המרכז

מרכז הידע לחדשנות הוקם בסוף שנת 2008 על ידי פרופ' מרים ארז, כלת פרס ישראל, מתוך מטרה לקדם חדשנות באמצעות פיתוח ידע מחקרי, יישומו, והפצתו בקרב חוקרים, סטודנטים ומנהלים. המרכז עורך מחקרים אקדמיים בנושא חדשנות, ברמת היחיד, הצוות, הארגון והתרבות הלאומית, וכן מחקרי התערבות-  Translational Research לקידום חדשנות בארגונים על פי מודל "מסע הרעיון" שפיתחה פרופ' ארז.
מרכז הידע לחדשנות פיתח מדריך לחדשנות לארגונים, במסגרת מכון התקנים הישראלי.
 
את תהליך החדשנות אנו רואים כמסע – "מסע הרעיון", שהוא תהליך רב שלבי ולא ליניארי, ובו אבני דרך מובנות. המסע מתחיל בזיהוי הבעיה והגדרת הצרכים, דרך העלאת רעיונות לפתרון, בחירת הרעיון לישום, קידומו בארגון ועד לישומו בפועל והגעת התוצר הסופי למשתמש. בכל אחד משלבים אלו יש מקום לחדשנות המתבטאת בטכנולוגיה חדשה, מוצר חדש, חדשנות תהליכית וניהולית.
 
המודל הזה מנחה אותנו הלכה למעשה במגוון פעילויות שמרכז החדשנות יוזם ומוביל המשלבות חשיפה לידע, הדרכה ויישום פרויקטים של קידום חדשנות בתעשייה. באתר זה תמצאו ביטוי למרבית פעילויותינו – נשמח אם תצטרפו לקהילה המתפתחת סביבן ותיטלו בהן חלק.

הצוות שלנו

פרופ' איתן נווה

שותף אקדמי

הוא חוקר ומרצה בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול, המכון הטכנולוגי לישראל בטכניון. מחקריו פורסמו בכתבי העת Academy of Management, Journal of Applied Phycology, Journal of Management, Journal of Operations Management, Science Management וכתבי עת אקדמיים מובילים אחרים. תחומי המחקר שלו כוללים בעיקר שני זרמים של מחקר ארגוני, טעויות בארגונים וקישור בין חדשנות ואיכות.

פרופ' מרים ארז

יו"ר המרכז

כלת פרס ישראל למדעי המנהל לשנת 2005. מייסדת מרכז הידע לחדשנות משנת 2008, ויו"ר המרכז. מחקריה מתמקדים בחדשנות, ניהול בין תרבותי והנחה בעבודה. שימשה כיו"ר המועצה הארצית לקידום נשים במדע ובטכנולוגיה, והינה חברה בדירקטוריון של החברה הכלכלית חיפה ודירקטוריון פארק מדעי החיים בחיפה. מרים ארז היא חברת כבוד באקדמיה האמריקאית לניהול, באגודה האמריקאית לפסיכולוגיה ולפסיכולוגיה ארגונית, ובאגודה הבינלאומית לפסיכולוגיה יישומית. 

שגיא גולדברגר

מנהל המרכז

מנהל פעילות מרכז הידע לחדשנות בטכניון. אחראי על היבט הפיתוח העסקי של המרכז, כמו גם על תיאום וניהול תוכניות הדרכה והתערבות להגברת חדשנות בארגונים. מחקרו מתמקד בזיהוי מנגנונים של אימוץ חדשנות בארגונים, ובמיוחד מחקרו עסק בהערכת ההשפעה של הכשרה בניתוח נתונים על קבלת החלטות מבוססת נתונים וביצועים של ארגונים. לשגיא תואר ראשון בפסיכולוגיה-אופקים מאוניברסיטת חיפה, ותואר שני בפסיכולוגיה ארגונית מהטכניון. בנוסף, שגיא הינו יועץ ארגוני במילואים, בדרגת סרן.